Kluczem do wybrania awansującej czwórki były dzisiejsze dwa pojedynki: GO z HAJcsatok oraz CSA z UNITY. Polacy rozpoczęli starcie od przegranej rundy na Piaszczystej Rzece (atak), co potęgowało tylko przeświadczenie o dobrym przygotowaniu Węgrów do tego meczu. GO zagrało jednak bardzo dobrze w dalszej części meczu i wygrali wszystkie następujące po sobie rundy (4:1), co pozwoliło im na awans z drugiego miejsca w grupie (po NSS). Chcąc być obiektywnym należy przyznać, że był to najlepszy występ HAJcsatok w tym turnieju.

Los drużyn z grupy czwartej spoczywał w czeskich rękach. Scenariuszy było kilka, z których wydarzył się..  ten najmniej prawdopodobny. CSA prowadziło dwukrotnie w tym meczu (przy wynikach 2:1, 3:2), skrupulatnie wykorzystując wszystkie napotkane błędy UNITY. Gracze pod dowództwem NeskWi’ego popełniali wiele błędów, a sam kapitan w dwóch bitwach został wyeliminowany “za darmo”. 

UNITY nie poddało się do samego końca – przy wyniku 2:3 pewnie sięgnęli po dwie rundy z rzędu. Warto dodać, że na dogrywce wybrali atak (Himnelsdorf) żeby następnie zdominować całkowicie przebieg bitwy.

Zapis obydwu meczy dostępny jest na stronie TVP Sport na Twitch.tv i sport.tvp.pl.