Szóstego dnia rozgrywek spotkali się SOLNCE z uNL oraz MOARR z NOMI. Pierwsze starcie powinno się zakończyć “do zera” dla SOLNCE, jednak uNL zdołało wygrać jedną rundę na Kopalniach. Chłopaki z rosyjskiego serwera wybierali wiele maszyn, których dotychczas nie widzieliśmy np. dwulufowy ST-II.

Drugi mecz (MOARR vs NOMI) był o wiele ważniejszy – zwycięzcy mogli liczyć na awans do fazy finałowej. Przez trzydzieści minut byliśmy świadkami bardzo wyrównanego spotkania, które po trzech mapach nie zostało rozstrzygnięte (Himmelsdorf, Piaszczysta Rzeka, Prochorowka). Podczas dogrywki (Murowanka – NOMI po stronie atakujących) Polacy popisali się wpierw wyjęciem czołgu lekkiego rywala (bez straty własnego), po czym Kiepa dojeżdżając nieumiejętnie do wydmy został wyeliminowany za darmo. NOMI – MOARR (3:4).

Zapis obydwu meczy dostępny jest na stronie TVP Sport na Twitch.tv i sport.tvp.pl.