Osiemnaście drużyn, dwadzieścia dziewięć meczów i sto dwadzieścia cztery rundy zostały rozegrane w trakcie zakończonej Europejskiej Ligi 7×7! Liczby nie są przesadnie przerażające, w przeciwieństwie do niektórych rezultatów.

 

Pierwsze dziewięć dni stanowiły kwalifikacje, które miały na celu wyłonić dwa zespoły. Szczęśliwcami okazali się być MOARR (eliminujące JERZYKI i HAJcsatok) oraz ASPIRE (wygrali z  3PX i MERCY). Warto podkreślić, iż ostatnia wymieniona drużyna była typowana jako jeden z faworytów do zwycięstwa Europejskiej Ligi 7×7 i ich przegrana (1:5) była ogromną niespodzianką. Osoby śledzące e-sport związany z WoT powinny kojarzyć graczy, którzy tworzyli skład MERCY (randomstyle, Near_you, appleWaW, Nuclearll). 

 

Drugi etap rozgrywek była w istocie jej najdłuższą częścią. Faza zasadnicza, bo o niej mowa, trwała szesnaście dni. Jej celem było wyłonienie czterech drużyn, które w konkretnej kolejności miały zmierzyć się w półfinałach. W trakcie etapu odpadły cztery zespoły (w następującej kolejności):

  • RAYD (2:5 z SOLNCE, 0:5 z PREPALOS);
  • MOARR (4:5 z CSA, 0:5 z GO);
  • PREPALOS (2:5 z NOMI, 5:0 z RAYD, 3:5 z NOMI);
  • CSA (5:4 z MOARR, 0:5 z ASPIRE, 3:5 z GO);

 

Z pewnością największym zaskoczeniem była dwukrotna porażka czeskiej formacji PREPALOS z NOMI. Należy dodać, że Polacy w innych turniejach wielokrotnie ulegali Czechom. Duży wpływ na grę PREPALOS miały dokonywane zmiany personalne w trakcie rozgrywek – nie wystarczyły one jednak aby wygrać drugi mecz w drabince przegranych. 

W trakcie fazy finałowej (część etapu zasadniczego) cztery najlepsze drużyny (SOLNCE, ASPIRE, GO, NOMI) rozgrywały po trzy mecze (każdy z każdym). Całkowicie niespodziewanie ekipa crypaypala przegrała (na własne życzenie) dwa mecze i zakończyła fazę grupową na ostatniej lokacie. Oznaczało to, że musieli oni podjąć w pierwszym półfinale SOLNCE. Drugi okazał się być w pełni polskim pojedynkiem.

Oba mecze w fazie play-off’ów były niezwykle emocjonujące. Pierwszego dnia ASPIRE uległo SOLNCE po niezwykle emocjonującej końcówce. Równo dwadzieścia cztery godziny później rozpoczęły się polskie derby. NOMI mogło wygrać, ale.. przegrali po ponadprzeciętnym meczu w ich wykonaniu. Dwie rundy wygrane przez zespół sokoła nie pozwoliło im na udział w finale i to drużyna GO dostąpiła zaszczytu na udział w ostatnim meczu rozgrywek. 

Finał był całkowitym zaprzeczeniem poprzednich, wyrównanych starć. SOLNCE zmiażdżyło swojego adwersarza “do zera” i tym zdecydowanym ruchem obronili oni tytuł zwycięzcy Europejskiej Ligii 7×7! Gorąco zapraszamy do obejrzenia retransmisji z minionych rozgrywek – są one dostępne na kanale TVP Sport na twitch.tv oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl