Pierwsza faza eliminacji właśnie się skończyła. Najlepsza czwórka (MOARR, PREPALOS, WhoCares? i SOLNCE) może teraz w spokoju oglądać rywali z trzeciej i czwartej grupy. Kto ma szansę do nich dołączyć?

 

Grupa 3:

HAJcsatok – węgierska drużyna, którą mogliśmy zobaczyć na początku tego roku. Grała w grupie z MOARR (3:0), 3PX (2:3)  i GO (1:3). W towarzystwie reszty zespołów z grupy można odnieść wrażenie, że jest to najłatwiejszy przeciwnik – niech nie zmyli nikogo ten stereotyp. Węgrzy grają na przyzwoitym poziomie i potrafią wykorzystywać każdy błąd rywala. 

 

FLIP – międzynarodowa formacja, której kapitan (Koma) dowodził poprzednio w RAYD. Można tam znaleźć takich graczy jak m.in. Svitman (znany artylerzysta na serwerze EU), Keyhand, jaeckafa czy thePhilX. Dla większości zawodników będzie to pierwsze spotkanie z formatem 7v7, jednak ich umiejętności strzeleckich możemy być pewni.

 

NSS – kolejna „międzynarodówka” wywodząca się z serwera RU. Mocnym punktem tego zespołu będą Sh0tnik, Levanta (gracze drużyny NSS – jednej z czołowej formacji ProLeague RU) oraz 4uneHbKa (dowódca drużyny Brain Storm w ProLeague RU). Rozegrają pierwszy mecz drugiej fazy eliminacji z zespołem GO – będzie to dobry sprawdzian umiejętności dla reszty drużyny.

 

GO – polski zespół, który jest jednym z faworytów do wygrania europejskiej ligi World of Tanks. Składa się z graczy INVIL – vice-mistrzów Europy w formacie 15×15. Game Over (GO) uczestniczyło w kilku edycjach naszych turniejów (głównie 5×5) zajmując najwyższe miejsca. Ich największy sukces to zwycięstwo w drugiej, polskiej lidze World of Tanks w 2020 roku (5×5).

 

Grupa 4:

CSA – połączenie graczy z eSUBA.INTEL (zespół z europejskiej ProLeague) oraz zawodników grających na co dzień w jednoimiennym klanie. Czesi są już dobrze znani fanom czołgów”  – wielokrotnie uczestniczyli w turniejach 7×7 zajmując najczęściej miejsca w środkowej części stawki.  Podsumowując: jakość jest, pomysł jest, z wykończeniem bywa różnie. 

 

UNITY – zespół, który prezentuje się najmocniej na papierze. Składa się z graczy najlepszej drużyny 15×15 na serwerze rosyjskim = +10000”. Czwórka z ich graczy: NesKwi, Nuclearll, Monti i applewOw to znani zawodnicy Hellraisers.WoT – drugiej drużyny świata z 2016 roku. Polecamy każdemu obejrzeć powtórkę ostatniej rundy z finału z NAVI. Dyspozycja ich drużyny pozostaje pod znakiem zapytania, ponieważ pozostała trójka graczy nie ma doświadczenia w formacie 7×7. 


RAYD – niemiecki zespół, którego gracze tworzą trzon zespołu RAYD (15×15) – obecnego mistrza Europy. Ich styl gry jest określany jako precyzyjny, bardzo bezpieczny i oparty na solidnych założeniach taktycznych. Nigdy nie przystępują do zawodów nieprzygotowani – to ich cecha charakterystyczna. 


XBS – kolejny zespół z rosyjskiego serwera. Ich zawodnicy Elus1oN i V1csher to gracze z drużyny Brainstorm z ProLeague RU. Reszta drużyny to zawodnicy współtowarzyszący wymienionej dwójce w różnych turniejach 3×3 i 7×7, którzy rozumieją formaty turniejowe i odnoszą dobre wyniki w bitwach losowych.