Od najbliższej środy rozpocznie się turniej, który rozgrywany będzie w nowym formacie 7/70 (siedmiu graczy będzie mogło wybrać jedynie maszyny najwyższego poziomu tj. dziesiątego). Każda z bitew będzie trwać maksymalnie do dziesięciu minut, jednak często będziemy mogli ujrzeć szybsze zakończenia gier. Zawody będą oparte na systemie podwójnych eliminacji, który z powodzeniem był stosowany podczas minionych rozgrywek Europejskiej Ligi World of Tanks. Turniej potrwa dwa tygodnie, co umożliwi rozgrywanie jednego meczu dziennie. 

 

Rozgrywki będą interesujące nie tylko ze względu na wysoki poziom prezentowanych umiejętności, lecz z uwagi na udział wielu debiutujących graczy. Dwa zespoły zaprezentują się po raz pierwszy: QU1CK składające się z młodych graczy (wielu z nich to świeży absolwenci szkół średnich) i Who Ask (zdobywające od kilku miesięcy doświadczenie w mniej prestiżowych rozgrywkach). Ich dopełnieniem będzie sześć drużyn takich jak: NOMI, GO, AKUKU (którego trzon tworzą zawodnicy klanu INVIL i drużyny PREPALOS), Kurczaki (wcześniej Unlimited Gaming), Polskie Słońce (połączenie drużyny INVIL z formatu 15×15 i zespołu SOLNCE) i MVPS.  Udział zagranicznych graczy jest możliwy – każda z drużyn przystępującą do meczu musi w swoim składzie posiadać co najmniej czterech Polaków. 

 

Szczególnie ciekawym połączeniem zdaje się być zespół MVPS. Kapitanem został dowódca NSS, które w Europejskiej Lidze World of Tanks zakwalifikowało się do fazy finałowej (obejmując końcowo miejsca 5. – 6.). Czy mniej doświadczone formacje będą w stanie wygrać pojedyncze rundy z wysoko notowanymi rywalami (tj. GO i Polskie Słońce)? Odpowiedź uzyskamy już w najbliższą środę – Kurczaki zmierzą się z właśnie z Polskim Słońcem! 

 

Całość rozgrywek będzie komentowana przez Tomasza „Romockiego” Malinowskiego.