W trakcie minionego tygodnia została rozegrana ostatnia faza eliminacji.

 

Rezultaty w trzeciej grupie były często zbliżone do zakładanych przez streamerów. Pretendenci do awansu (GO i NSS) wygrali wszystkie swoje starcia z HAJcsatok oraz FLIP zostawiając ich daleko za sobą. Pierwszego dnia fazy grupowej gracze z rosyjskiego serwera (Not So Serious) wygrali po dogrywce mecz z Polakami, co z góry przesądziło o kolejności zajętych miejsc. Walkę o trzecią lokatę wygrali HAJcsatok (4:2 z FLIP).

 

Kolejność zespołów w ostatniej grupie była trudniejsza do oszacowania, z wyjątkiem najwyższego miejsca podium, które pewnie objęło UNITY. Drużyna dowodzona przez NesKwiego powinna zdobyć komplet punktów, jednak podczas sobotniego starcia przegrali aż trzy rundy w meczu z CSA. Oprócz wymienionych formacji o awans przystąpili również XBS i RAYD, którzy zakończyli fazę grupową wygrywając po jednym meczu (XBS – RAYD (4:2), RAYD – CSA (4:2)). Walka o awans trwała do samego końca, ponieważ kluczowymi okazały się rundy wygrane przez Czechów. Wygranie aż trzech rund pozwoliło CSA na zdobycie dodatkowego punktu i ukończenie eliminacji z czterema. Walka w grupie czwartej była o wiele bardziej wyrównana.

 

Podczas niedzielnej transmisji nie obyło się bez niespodzianek. GO co prawda wygrało z CSA (4:2), natomiast NSS zostało nieoczekiwanie zmiecione przez UNITY (0:4). Pary w fazie finałowej prezentują się następująco:

  • SOLNCE – CSA;
  • PREPALOS – NSS;
  • WHO CARES? – GO;
  • UNITY – MOARR;