Od czwartego do jedenastego kwietnia mogliśmy oglądać pierwsze eliminacje spośród których cztery najlepsze zespoły awansowały do fazy finałowej. Połowa z nich jest już znana, ale jaki dokładny przebieg miały rozgrywki? 

 

Sytuacja w pierwszej grupie była na tyle korzystna, że polska społeczność gorąco liczyła na awans dwóch, polskich formacji. WhoCares? zapewniło sobie awans już po dwóch meczach (z trzech), ogrywając NOMI (4:1) i MOARR (4:2). Drugi polski zespół balansował na krawędzi: 1:4 (wspomniany mecz z WC?) i 4:3 z HOLY BAT pozwoliło im na otrzymanie dwóch punktów i wiarę w awans. NOMI miało rozegrać ostatni mecz w sobotę (z MOARR), od którego zależało ich dalsze uczestnictwo. 

Polacy grali technicznie lepiej, często wygrywając pojedynki 1v1. MOARR popełniało jednak mniej błędów oraz zawsze wykorzystywali je u przeciwnika. Po trzech mapach niezbędna była dogrywka, którą NOMI zaczęło wzorcowo. W kluczowym momencie stracili jednak jedną z maszyn (Kranvagn), bez której dalsze snucie wizji o wygranej było niemożliwością. NOMI przegrało 4:3, wręczając niejako MOARR miejsce w dalszej fazie rozgrywek. Ostatni zespół z grupy, HOLY BAT, wygrał wyłącznie jeden mecz (4:3 z Hiszpanami) uznając wyższość reszty drużyn. Brak doświadczenia w formacie 7×7 był wysoce widoczny.

W drugim zestawie drużyn mogliśmy wprost wskazać dwóch faworytów – SOLNCE, które otrzymały wzmocnienie w postaci call_me_piotra oraz PREPALOS, którzy dwukrotnie w minionych turniejach meldowali się w finale. Pozostała dwójka – uNL (Polacy) i NTP (Czechy i Słowacja) nie wykazała się wystarczającym przygotowaniem i w czterech starciach z pretendentami wygrali (łącznie) cztery rundy. Przewidywania okazały się słuszne.

 

Największe zaskoczenie spotkało wszystkich podczas niedzielnej transmisji. W trakcie drugiego meczu mogliśmy oglądać starcie WhoCares? z SOLNCE, które zapowiadało się na wyjątkowo wyrównane. Tymczasem SOLNCE wygrało… 4:0! Każda kolejna bitwa ukazywała ich dominację, pewność siebie i dobre przygotowanie do pojedynku. W drugiej parze PREPALOS pokonało MOARR (4:2). Finałowa czwórka rozpocznie swoje zmagania od 19. kwietnia, gdy dołączą do nich drużyny z drugich eliminacji.