Szesnaście drużyn, czterdzieści dwa rozegrane spotkania w trakcie dwudziestu ośmiu dni przy łącznym czasie pięćdziesięciu pięciu godzin transmisji. Tak w liczbach prezentuje się zakończony sezon Europejskiej Ligi World of Tanks!

 

Podczas pierwszych dwóch tygodni rozgrywane były spotkania w obrębie obu faz grupowych. Wydarzyły się dwie niespodzianki: awans MOARR (przed NOMI i HOLY BAT) oraz awans CSA (przed XBS oraz RAYD). Pozostali finaliści potwierdzili swoją klasę eliminując poszczególne zespoły w swoich grupach. Drużyny, które zajęły trzecie oraz czwarte lokaty to odpowiednio:

– w grupie pierwszej: NOMI oraz HOLYBAT;

– w grupie drugiej: Never On The Top i uNL;

– w grupie trzeciej: HAJcsatok oraz FLIP;

– w grupie czwartej: XBS i RAYD;

Najbliżej promocji znajdowały się drużyny umieszczone w  pierwszym i ostatnim gronie. W trakcie transmisji odbywającej się dziesiątego kwietnia NOMI podjęło MOARR i po dogrywce musieli oni uznać wyższość rywala. Polacy mogą mieć pretensje wyłącznie do siebie – liczne, indywidualne błędy uniemożliwiły im odniesienie zwycięstwa tamtego dnia. W grupie czwartej sytuacja była bardzo podobna – wszystkie scenariusze zależały od rezultatu ostatniej kolejki. CSA stawiło czoła UNITY i wygrało łącznie trzy rundy, co umożliwiło im wyszarpnięcie dodatkowego punktu z rąk rywala i zajęcie drugiego miejsca. 

 

Faza finałowa była rozgrywana w formacie podwójnej eliminacji  umożliwiającym pozostanie w rozgrywkach drużynie, która przegrała jeden mecz (bądź wygrała wszystkie). Dwukrotna porażka jest równoznaczna z odpadnięciem z turnieju. Pary były rozmieszczone według zajętych miejsc w fazach grupowych i rozgrywanych “meczy dodatkowych” podczas niedzielnych transmisji. Duety prezentowały się następująco:

– SOLNCE z CSA;

– PREPALOS z NSS;

– WhoCares? z GO;

– UNITY z MOARR;

 

W drabince wygranych pozostało SOLNCE, które zmierzyło się z NSS (5:3 dla SOLNCE) oraz GO z UNITY (5:1 dla UNITY). Ze zwycięskiej dwójki to drużyna NesKwiego ograła zespół pod dowództwem MentouSsa  (5:4) i to oni mogli ze spokojem wyczekiwać swojego przeciwnika w meczu finałowym. 

 

Pierwszą dwójka żegnającą się z fazą finałową stanowili MOARR i CSA. Ich pogromcy – WhoCares? oraz PREPALOS musieli się zmierzyć z zespołami spadającymi z drzewka wygranych – (odpowiednio GO i NSS). W bratobójczym pojedynku to formacja Kecaja przeszła dalej, z kolei PREPALOS niespodziewanie wyeliminowało NSS. Niebagatelne znaczenie miał transfer dokonany w trakcie rozgrywek – do niepełnego składu Czechów dołączyło grono doświadczonych graczy – _Consume, ReactioN i DragosCS. 

 

Meczem rozpoczynającym zmagania pozostałej czwórki był bój PREPALOS z GO. Game Over, który był najlepszym polskim zespołem, nie spełnił oczekiwań polskiej społeczności i przegrał z Czechami (2:5). Tym sposobem PREPALOS, których obecność na tym etapie rozgrywek stanowiło niemałą niespodziankę, stanęło w szranki z SOLNCE. Ekipa mentouSsa była przygotowana na tyle dobrze, że mecz z Czechami był dla nich czystą formalnością (7:4). Zwieńczeniem rozgrywek było starcie SOLNCE z UNITY – gra była istnym spektaklem – gratką dla fanów formatu 7×7. W trakcie wielu rund oba zespoły wychodziły na prowadzenie, jednak to SOLNCE błyszczało tego dnia jaśniej. Wygrana 7:4 pozwoliła im podnieść trofeum przyznawane mistrzom Europejskiej Ligi World of Tanks. Gorąco zachęcamy do obejrzenia retransmisji z tamtego dnia – jest ona dostępna (oraz wszystkie inne) na kanale TVP Sport na Twitch.tv i na strone sport.tvp.pl.