Wiele aspektów jesiennej aury sprawia, że uśmiech znika z naszych twarzy. Wierzymy jednak, że turnieje, które tworzymy z pasją od kilkunastu miesięcy będą w stanie odwrócić ten niepokojący proces. Dlatego z radością oświadczamy, że od najbliższego poniedziałku rozpoczyna się Europejska Liga 7×7, w której udział weźmie rekordowa liczba osiemnastu drużyn! 

Struktura jesiennych zawodów różni się od tych rozgrywanych na przełomie kwietnia i maja. Zmieniony został format meczy (z 7/68 na 7/70) oraz ilość rozgrywanych rund w kwalifikacjach. Dotychczas zespoły w fazie eliminacyjnej walczyły w meczach „do czterech zwycięstw” (BO7). W trakcie nadchodzących zawodów drużyny będą rozgrywały kwalifikacje w meczach „do pięciu wygranych” (BO9). Ostatnią zmianą w zasadach jest dodanie do puli map dwóch nowych lokacji: Tundry oraz Linii Mannerheima.

Metamorfoza nie ominęła też struktury Europejskiej Ligii 7×7. Do głównego etapu mistrzostw została dodanych sześć drużyn, które nie będą musiały walczyć o miejsce w fazie zasadniczej. Są to finaliści poprzedniej edycji Polskiego Turnieju 7/70 czyli GO i SOLNCE, RAYD, CSA, PREPALOS i polskie NOMI, które dzięki braku zmian personalnych jest w stanie utrzymywać wysoką dyspozycję. Do fazy zasadniczej dołączy jeszcze dwójka z dwunastu szczęśliwców biorących udział w fazie eliminacyjnej. Mowa o dwóch polskich zespołach: AKUKU i JERZYKI, dwóch francuskich: 3PX i LTP, dwóch niemieckich: German Goats i BIRNE, czterech przynależących do terytorium WNP: MERCY, ASPIRE, XBS i ROFLS, międzynarodowym MOARR i węgierskim HAJcsatok. Wymienione drużyny przez dziewięć dni rozegrają dziesięć meczów w systemie pojedynczej eliminacji – wyłonieni finaliści (dwa zespoły) otrzymają awans do następnego etapu. 

W następnej fazie (tzw. zasadniczej) zespoły będą walczyć w drzewku podwójnej eliminacji. Celem jest selekcja czterech ekip, które w ostatnim etapie (finałowym) zmierzą się w grupie grając „każdy z każdym”. Następnie drużyny przystąpią do playoff’ów (1-4, 2-3) po czym czeka nas… FINAŁ! Właśnie w ten mniej, bądź bardziej skomplikowany sposób zostanie wybrany mistrz Europejskiej Ligi 7×7. Finał zostanie rozegrany dopiero siódmego listopada. Do tego czasu czeka nas z pewnością wiele, wspaniałych momentów.