Poniżej zostały zawarte najważniejsze informacje o obowiązujących zasadach zawodów rozgrywanych od 6 grudnia do 19 grudnia:

  1. Format? 15/150(15 czołgów na zespół, suma oczek nie przekraczająca 68 punktów; 1tier = 1 punkt). Bitwy rozgrywane są w trybie atak/obrona, każda z nich trwa 10 minut. Gramy w formacie BO9, finał BO13.
  2. Mapy? Piaszczysta rzeka, Prochorovka, Himmelsdorf, Urwisko, Murowanka, Ensk, Dębina, Zatoka rybacka.
  3. Daty? Playoffy zaczynają się 6 grudnia a kończą 19 grudnia. Codziennie jest rozgrywany jeden mecz.
  4. Godziny? Mecze zaczynają się od godziny 19:00.
  5. System rozgrywek? Rozgrywki są prowadzone w formacie podwójnej eliminacji. Oznacza to ,że drużyna przegrana spada do drabinki przegranych skąd dostaje jeszcze jedną szanse do dostanie się do wielkiego finału.
  6. Dogrywka? Rozgrywana jest na jednej mapie jaką jest mapa Himmelsdorf. W przypadku dogrywki drużyna która szybciej wygrała atak, dostaje możliwość wybrania strony w dogrywce. Jeśli żadna drużyna nie wygra ataku, drużyna która najszybciej wygrała swoją obronę dostaje możliwość wyboru strony w dogrywce.
  7. Czołgi? Wszystkie czołgi są dozwolone.
  8. Restarty? Są dozwolone – po jednym dla drużyny. Gracze wychodzą do garażu obligatoryjnie, gdy żadne maszyny nie zostały wyspotowane, oraz żadna z maszyn nie otrzymała jakichkolwiek uszkodzeń. W innym wypadku dopiero wtedy, gdy kapitan drugiej drużyny wyrazi zgodę.