Zasady w Europejskiej Lidze World of Tanks!

Poniżej zostały zawarte najważniejsze informacje o obowiązujących zasadach zawodów rozgrywanych od 5. kwietnia do 2. maja:

1. Format? 7/68 (7 czołgów na zespół, suma oczek nie przekraczająca 68 punktów; 1 tier = 1 punkt). Bitwy rozgrywane są w trybie atak/obrona, każda z nich trwa 10 minut. W kwalifikacjach gramy w formacie BO7, w finałach BO9, a finał drabinki wygranych i przegranych (1.05 i 2.05) BO13.
  2. Mapy? Piaszczysta Rzeka, Kopalnie, Prochorowka, Himmelsdorf, Urwisko, Ruinberg, Murowanka, Stepy.
  3. Daty? Pierwsze kwalifikacje – 05.04 – 11.04; drugie kwalifikacje 12.04 – 18.04; faza finałowa (tzw. main stage) – 19.04 – 02.05. Mecze odbywają się codziennie – podczas etapów eliminacyjnych rozgrywane są dwa starcia dziennie, w fazie finałowej jedno.
  4. Godziny? W poniedziałki, wtorki, środy i piątki zaczynamy o 17:30, w czwartki od godziny 18:00, a w soboty i niedzielę od 15:00.
  5. Punktacja w kwalifikacjach? Za zwycięstwo 4:2 / 4:1 / 4: 0 zwycięzca dostaje 3 punkty. W przypadku wyniku 4:3 wygrany otrzymuje 2 punkty, przegrany 1.
  6. Dogrywka? Rozgrywana jest na jednej z dwóch map. W przypadku gdy drużyna A wygra szybszy atak przychodzi jej wybrać stronę na mapie “spickowanej” przez kapitana zespołu B. Gdy żaden z zespołów nie wygrał ataku bierzemy pod lupę obrony (szukamy najszybszej).
  7. Czołgi? Zabronione są czołgi z nagród/ za kampanię dla tierów IX oraz X. Dodatkowo zabroniony jest EBR-105. Wszystkie maszyny tieru VIII są dozwolone.
  8. Restarty? Są dozwolone – po jednym dla drużyny. Gracze wychodzą do garażu obligatoryjnie, gdy żadne maszyny nie zostały wyspotowane, oraz żadna z maszyn nie otrzymała jakichkolwiek uszkodzeń. W innym wypadku dopiero wtedy, gdy kapitan drugiej drużyny wyrazi zgodę.
  9. Faza finałowa? Rozgrywana jest w formacie podwójnej eliminacji, drużyny są rozlokowane według specjalnego wzoru (opartego na ich pozycji w grupie, oraz według wyniku tzw. meczów dodatkowych (11.04) i (18.04).